Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
Przepraszam w tym zdaniu nie popisałem się erudycją no tak chyba za bardzo się wczuwam, to wynika z mojej determinacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
Będę zmierzał do tego aby znaleźć się miejscu właściwym dla Skatt Ost
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Griffjard napisał:
Dziękuję za odpowiedź. To dobra wiadomość.
Chociaż liczyłem na zaliczki co tydzień tzn. jak czytam ten internet,
to jeżeli chodzi o pracę sezonową, to wszędzie napotykam płatności w okresach tygodniowych (czasami czytam o dniówkach).

Masz może wiedzę na temat komunikacji tzn. czy lepiej wziąć roaming u mojego operatora czy tam np. na kartę u operatora w MyCall.

Słyszałem też, że z wynajmem pokoju dużo zachodu jest, nie wspominając, że drogo.

W norwegi płatności dniówkowe, i tygodniowe i to do ręki.
To praca na czarno. bez rejestracji w skatt.
Ty natomiast piszesz o pracy legalnej, w każdym bądź razie tak wynikało z twojego pierwszego posta.
Teraz na dobitkę wychodzi iż nawet nie masz gdzie nocować, tym samym nie znasz jeszcze swojego adresu.
To jak ty chcesz składać dokumenty do skatt o kartę podatkową.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
Dzięki za ten wywód to rozjaśnia trochę sytuację i kolejność działań. Nie miałem pojęcia bladego o tym, że częstotliwość wypłacania wynagrodzenia przesądza o tym. Tak na marginesie tematem zajmuję się dopiero od kilku dni.

Wygląda na to, że sprawy są nieco bardziej skomplikowane niż mi się na tą chwilę wydaje. Niemniej jednak nie odstrasza mnie to - doceniam szczerość i sprowadzenie na Ziemię
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
Remigrant napisał:
Griffjard napisał:
Dziękuję za odpowiedź. To dobra wiadomość.
Chociaż liczyłem na zaliczki co tydzień tzn. jak czytam ten internet,
to jeżeli chodzi o pracę sezonową, to wszędzie napotykam płatności w okresach tygodniowych (czasami czytam o dniówkach).

Masz może wiedzę na temat komunikacji tzn. czy lepiej wziąć roaming u mojego operatora czy tam np. na kartę u operatora w MyCall.

Słyszałem też, że z wynajmem pokoju dużo zachodu jest, nie wspominając, że drogo.

W norwegi płatności dniówkowe, i tygodniowe i to do ręki.
To praca na czarno. bez rejestracji w skatt.
Ty natomiast piszesz o pracy legalnej, w każdym bądź razie tak wynikało z twojego pierwszego posta.
Teraz na dobitkę wychodzi iż nawet nie masz gdzie nocować, tym samym nie znasz jeszcze swojego adresu.
To jak ty chcesz składać dokumenty do skatt o kartę podatkową.


dokladnie
zeby otrzymac karte podatkowa, musisz miec pozwolenie na pobyt , gdzie idziesz na POLITI, a tam z paszportem,umowa, a w skatte potrzebowac beda adresu zamieszkania aby odeslac karte podatkowa. nie ma platnosci do reki,tygodniowek jesli chodzi o prace legalna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
Wygląda na to, że sprawy z lokum są dość skomplikowane np. opisane tutaj Czy to jedyne dostępne opcje? Wie ktoś może ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
A to szkoda bo myślałem, że DO wystarczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
Jedne co mi do głowy przychodzi to hotel, który domyślam się tani także nie będzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
Griffjard napisał:
A to szkoda bo myślałem, że DO wystarczy

nie masz gdzie spac????????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mariusz Nowak
(Griffjard)
Wiking
Czytam właśnie opracowanie z listopada 2014: "Warunki życia i pracy w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego" Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i w punkcie 2.1.3. Warunki rejestracji pobytu z możliwością podjęcia pracy i piszą, że pobyt do 3 miesięcy nie wymaga rejestracji i w zdaniu dotyczącym dokumentów wymaganych przy procedurze rejestracji pisze się, że pracobiorcy mogą okazać się dowodem osobistym lub paszportem (poza innymi dokumentami wymaganymi jak zaświadczeniem o zatrudnieniu lub umową o pracę)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok